xado-cold-snow-winter-frozen

Paruoškite savo automobilį žiemai kartu su Amax.lt Leave a comment

Pagaliau atėjus ne tik kalendorinei, bet ir tikrai žiemai, Amax.lt primena bei pataria, kaip gerai paruošti automobilį šaltajam metų laikui.

xado-cold-snow-winter-frozen

 

Pirmiausia – padangos. Turbūt visiem suprantama, jog žiemą vasarinės padangos ant ratų – blogas sprendimas. Tačiau vien pakeisti jas į žiemines nepakanka. Jos turi būti tvarkingos, padangų būklė turi būti gera. Būkite atsargūs rinkdamiesi jau naudotas padangas: atkreipkite dėmesį į protektoriaus raštą ir gylį bei padangos pagaminimo metus. Svarbus ne tik protektorius ar padangos tipas, bet ir slėgis jose: atvėsęs oras užima mažiau vietos, slėgis mažėja. Įvertinus padangų būklę, reikia priimti atitinkamus sprendimus, kurie padės saugiai pasiekti kelionės tikslą.  Nelaukite, kol pateksite į nemalonią ar ekstremalią situaciją kelyje. Geriau saugiai važinėti su naujomis, tvarkingomis padangomis, nei rizikuoti galvojant, kad nieko blogo per tuos kelis mėnesius nenutiks.

Šalčiai ir elektra

Skirkite dėmesio akumuliatoriui. Prieš žiemą patartina patikrinti akumuliatoriaus būklę, o esant reikalui jį pakeisti.  Žiemą akumuliatorius patiria didelę apkrovą. Išsikrovęs jis gali užšalti esant vos keliems laipsniams šalčio. Labai naudingas įrankis sužinoti akumuliatoriaus būklę yra mūsų siūlomas voltmetras. Be to, svarbu patikrinti ir generatoriaus darbą, kaip jis įkrauna akumuliatorių. Dažnai akumuliatorius sugesti gali dėl blogų eksploatacijos sąlygų. Dyzeliniuose automobiliuose taip pat yra svarbu patikrinti kaitinimo žvakes.

Skyščiai

Svarbūs ir skysčiai, kuriuos pilate į automobilį. Jei vasarą į stiklų plovimo skysčio bakelį galima pilti kad ir vandenį, žiemą būtina pasirūpinti, kad skystis sistemoje neužšaltų. Rekomenduotina įsigyti tokį plovimo skystį, kuris žiema neužšąla iki 20 laipsnių. Siūlome rinktis iš mūsų langų plovimo skyščių asortimento. Taip pat reikėtų pasirūpinti ir įsitikinti, jog variklio aušinimo skystis vis dar tinkamas, galbūt jį derėtų pakeisti. Be abejo svarbios yra stabdžių kaladėlės ir stabdžių skystis, jo turi būti pakankamai. Tepalai dažniausiai keičiami kas 10-15 tūkstančių kilometrų, tačiau prieš žiemą juos pakeisti verta net ir tuomet, jei to daryti pagal nuvažiuotus kilometrus dar nereikia. Taip varikliui žiemą bus lengviau užsivesti ir dirbti.

Kėbulo priežiūra. Žema temperatūra, drėgmė ir gausybė druskos keliuose – puikios sąlygos skardai rūdyti. Korozija jūsų automobilio tikrai nepasigailės, todėl prieš žiemą reikėtų automobilį nuplauti, apžiūrėti, ar kur nors nesiformuoja rūdžių židiniai.

Ne mažiau svarbūs ir kiti techniniai dalykai. Prieš prasidedant didiesiems šalčiams patartina sutepti durelių sandarinimo gumas specialiu tepalu, kuris esant dideliems šalčiams neleidžia gumai sukietėti ir išstumia drėgmę. Tą patį reiktų padaryti ir su durelių spynelėmis. Atšalus orams padidėja ventiliacijos sistemos reikšmė. Įsitikinkite, jog yra tvarkingas ir veikia salono oro filtras bei oro kondicionierius. Nors žiemą salono šaldyti nereikia, tačiau būtent įjungtas kondicionierius padeda greitai atsikratyti langų rasojimo. Įsitikinkite, kad jūsų automobilio šviesos yra sureguliuotos ir atitinka techninius reikalavimus.

Automobilyje svarbu turėti šluostes sniegui nušluoti nuo kėbulo ir grandiklį langams nugremžti. Tinkamai nuvalyti langai – saugesnis vairavimas. Jei valytuvai blogai atlieka savo funkciją, derėtų pakeisti jų gumeles.

Be šių keletos patarimų, žinoma, svarbus yra ir saugus greitis, geri vairavimo įgūdžiai bei automobilio techninės galimybės.

Ruošdami automobilį žiemai rinkitės Xado: taip būsite tikri, jog produktai, kuriuos įsigysite bus aukščiausios kokybės ir atitiks Jūsų lūkesčius.

 

Parašykite komentarą